top of page

Žlutá barva

Žluté barvy mají přirozený jas, svěžest a teplo. Prohlédněte si naše žluté odstíny níže, nebo si prohlédněte naši inspirativní galerii žlutých nátěrů.

Žlutá na bázi oranžové a hnědé

Sada velmi teplých žlutých barev Marigold nemůže nepřinést příjemný pocit pohodlí. Díky síle barvy, kterou Middle Buff představuje, se stala trendovou barvou v mnoha projektech. Tuto teplou žlutou barvu lze kombinovat s tlumenými žlutými barvami jako je například Clay Pale, nebo ji kontrastně kombinovat s jasně modrou barvou Deep Space Blue a dosáhnout tak skvělého dynamického efektu.

marigold.jpg

Marigold (209)

orange-aurora.jpg

Orange Aurora (21)

heat.jpg

Heat (24)

middle-buff.jpg

Middle Buff (122)

Tlumená žlutá

Přirozená atmosféra tlumených žlutých barev je v naší kultuře pevně zakořeněná a neměla by se přehlížet. Teplo a útulnost, které tato sada žlutých barev poskytuje, vděčí za svou popularitu sofistikované barvě získané použitím přirozeně se vyskytujících pigmentů, jako je okr a surová umbra. Zelenější odstíny Dubové jablko pomáhají přenést zahradu do domova, zatímco zemitější tóny Fagot poskytují klasičtější vzhled.

carys.jpg

Carys (148)

sunlight.jpg

Sunlight (135)

oak-apple.jpg

Oak Apple (63)

bassoon™.jpg

Bassoon™ (336)

Výrazné žlutá

Použití výrazných žlutých barev, ať už na stěnách, nebo v modernějším celoplošném schématu, vnese do místnosti dynamiku nebo dodá vchodovým dveřím živost a pozvání. Při výběru žluté barvy je třeba zvážit její živost i sílu.

 

Oblíbené odstíny Žlutorůžová a Mister David nabízejí různé styly dekorace: Žluto-růžová, klasická barva je oblíbená jako povrchová úprava stěn jídelen, obývacích pokojů nebo pracoven. Mister David se naopak hodí spíše do kuchyní, kde aktivita místnosti odpovídá dynamičnosti barvy. Spojte tyto výrazné žluté barvy se světlejší First Light nebo tlumenější Stock-Mid nebo použijte Mister David na vstupní dveře pro odvážný vstup.

indian-yellow™.jpg

Indian Yellow™ (335)

giallo™.jpg

Giallo™ (337)

light-gold.jpg

Light Gold (53)

yellow-pink.jpg

Yellow-Pink (46)

mister-david.jpg

Mister David (47)

trumpet.jpg

Trumpet (196)

bottom of page