top of page

Modré barvy

Modré odstíny jsou neodmyslitelně spojeny se světlem a prostorem. Prohlédněte si naši paletu luxusních modrých odstínů níže, nebo se inspirujte v naší galerii modrých nátěrů.

Bledě modrá

Světle modrá barva může být klidná a příjemná na pohled, protože tuto přírodní barvu vídáme denně: na obloze, v odrazu moře a jako stále oblíbenější barvu oblečení. Modrou si zamilováváme, ale bojíme se, že nás bude ovládat svým chladným nebo studeným vzhledem.

Je třeba pečlivě zvážit směr přirozeného světla, které do místnosti v modré barvě vstupuje. Místnostem orientovaným na jih a západ prospěje ochlazení velmi teplým světlem uprostřed a na konci dne. Zatímco místnosti orientované na východ by mohly mít prospěch z teplejšího barevného zpracování. Modrá Bone China Blue a jemná modrá jsou oblíbenou volbou, protože díky zahrnutí nádechu jiných barev v jejich receptuře jsou ideálními partnery pro mnoho dalších odstínů.

bone-china-blue-pale.jpg

Bone China Blue Pale (182)

bone-china-blue-mid.jpg

Bone China Blue Mid (183)

delicate-blue.jpg

Delicate Blue (248)

Modrá zeleň

Jasně modré barvy z palety Little Greene dodají každému projektu výrazný vzrušující nádech. Naše klasická modrá Air Force Blue, středně silná modrá s vysokou složitostí pigmentu, se skvěle kombinuje s růžovou Pink Slip, francouzskou šedou French Grey-Mid, červeným nábytkem a zlatou - jak je vidět na původním schématu Roberta Adama v Kenwood House. Výraznější a živější modrou Marine lze skvěle kombinovat s teplými středně silnými šedými barvami, včetně French Grey, Limestone nebo Mortar.

aquamarine-pale.jpg

Aquamarine Pale (282)

air-force-blue.jpg

Air Force Blue (260)

hidey-hole.jpg

Hidey Hole (307)

canton.jpg

Canton (94)

brighton.jpg

Brighton (203)

marine-blue.jpg

Marine Blue (95)

aquamarine.jpg

Aquamarine (138)

harley-green.jpg

Harley Green (312)

aquamarine-deep.jpg

Aquamarine - Deep (198)

tea-with-florence.jpg

Tea with Florence (310)

Tlumená modrá

Oblíbené tlumené odstíny modré jsou nejvhodnější a nejsnadněji se používají díky tomu, že je ve složení obsažena šedá. Nebesky modrá i nebesky tlumená modrá s příměsí zelené vytváří krásnou a klidnou atmosféru v obývacích pokojích a ložnicích a lze ji kombinovat s výraznou modrou pro větší dramatičnost.

pale-wedgwood.jpg

Pale Wedgwood (249)

pale-lupin.jpg

Pale Lupin (278)

bone-china-blue-faint.jpg

Bone China Blue - Faint (325)

juniper-ash.jpg

Juniper Ash (115)

bone-china-blue.jpg

Bone China Blue (107)

etruria™.jpg

Etruria™ (326)

celestial-blue.jpg

Celestial Blue (101)

james.jpg

James (108)

grey-stone.jpg

Grey Stone

Tmavě modrá

Z naší palety výrazných modrých barev se Royal Navy, Dock Blue a Basalt dobře uplatní na stěnách nebo jako celoplošné provedení v jídelnách a pracovnách, kde je intimní zútulnění na denním pořádku. Stejnou náladu sofistikovanosti a vznešenosti dokáže navodit i modrá Hick's Blue. Smalt jasný a energický dobře poslouží v místnostech s větší aktivitou - včetně kuchyní.


Nezapomínejme na barvy nátěrů vchodových dveří - hned po klasické černé poskytují výrazné modré barvy oblíbený obrubník. Zejména téměř černé barvy Basalt a Dock Blue jsou voleny pro své fantastické spojení s chromovým i mosazným dveřním nábytkem.

ultra-blue.jpg

Ultra Blue (264)

mambo.jpg

Mambo (112)

thai-sapphire.jpg

Thai Sapphire (116)

sky-blue.jpg

Sky Blue (103)

deep-space-blue.jpg

Deep Space Blue (207)

royal-navy.jpg

Royal Navy (257)

blue-verditer.jpg

Blue Verditer (104)

hicks'-blue.jpg

Hicks' Blue (208)

dock-blue.jpg

Dock Blue (252)

tivoli.jpg

Tivoli (206)

woad.jpg

Woad (251)

basalt.jpg

Basalt (221)

air-force-blue.jpg

Air Force Blue (260)

marine-blue.jpg

Marine Blue (95)

mazarine.jpg

Mazarine (256)

smalt.jpg

Smalt (255)

bottom of page