top of page

Černá barva

Neexistuje jen jedna černá. Vnímání barvy se posuzuje v kontextu, takže výběr černé vyžaduje trochu přemýšlení a rozvahy. Prozkoumejte naše černé barvy níže nebo si prohlédněte naši inspirační galerii černých schémat.

Teplá černá na bázi červené

Všechny tyto černé barvy se dobře kombinují s jemnými měkkými teplými barvami. Vyzkoušejte barvu Cordoba buď s neutrálními kamennými barvami, nebo s růžovými, protože krása jejího růžového podtónu bude vynikat a zvýrazní tuto kombinaci.

lamp-black.jpg

Lamp Black (228)

vulcan.jpg

Vulcan (324)

pompeian-ash.jpg

Pompeian Ash (293)

elysian-ground.jpg

Elysian Ground (320)

córdoba.jpg

Córdoba (277)

chocolate-colour.jpg

Chocolate Colour (124)

basalt.jpg

Basalt (221)

purple-brown.jpg

Purple Brown (8)

jack-black.jpg

Jack Black (119)

obsidian-green.jpg

Obsidian Green (216)

Chladná černá na bázi modré

Velmi oblíbené tmavší modré barvy se s oblibou používají na kuchyňských skříňkách, dřevěném obložení a stěnách, kde teplo těchto tmavě modrých barev dodává každému prostoru intimitu a sofistikovanost. Použijte malé množství čediče pro kontrastní zvýraznění, nebo vytvořte modročerné schéma s celoplošnými stěnami a dřevěnými prvky pro uklidňující moderní pocit. Tyto chladné černé jsou velmi oblíbenou volbou barev pro vchodové dveře, protože představují modernější volbu než klasická černá.

lamp-black.jpg

Lamp Black (228)

basalt.jpg

Basalt (221)

jack-black.jpg

Jack Black (119)

dock-blue.jpg

Dock Blue (252)

Černá do zelena

Oblíbené použití černých barev na bázi zelené v kombinaci s dalšími příbuznými barvami vytváří velmi příjemné schéma pro interiéry. Přidáním kontrastu dodávají barevnému schématu výrazný rozměr. Vyzkoušejte neviditelnou zelenou jako náhradu černé s akvamarínovou - barvy spolu budou souviset v naprosté harmonii, zatímco tmavší tón jim dodá statnost a solidnost.

obsidian-green.jpg

Obsidian Green (216)

invisible-green.jpg

Invisible Green (56)

toad.jpg

Toad (235)

Teplá černá s nádechem do hněda

Tyto teplejší verze černé mají měkkost, kterou chladnější odstíny černé nevykazují. Čokoládová barva nebo komínová cihla budou vnímány jako černé, ale budou odrážet teplo, když se spojí se světlejšími tóny místo chladnější černé.

chocolate-colour.jpg

Chocolate Colour (124)

chimney-brick.jpg

Chimney Brick (247)

bottom of page