Šedá barva

Šedá barva byla po staletí základem historických dekorací a i dnes zůstává nadčasovým základem. Další inspiraci najdete v naší galerii šedých interiérů.

Šedá s trochou zelené

Jemný nádech zelené v šedé barvě vnese do vašeho prostoru přirozenou krásu. Tyto barvy, které připomínají kámen nebo venkovní prostředí, dodají každému projektu klid a solidnost. Zvolte si barvu Pearl Colour jako bledé barvy v kombinaci s barvami Serpentine a Grey Moss, abyste získali sympatické výrazné zvýraznění stejného šedého interiérového schématu.

Šedá s nádechem růžové

Výběr šedé barvy s nádechem růže vnáší do místnosti jemnost, její hřejivý a příjemný vliv na místnost není přehnaný a dodává jí útulnost. Zvolte barvu Rubine Ashes nebo Dash of Soot, zejména pokud máte doplňky s výraznou složkou červené, protože ta vnese do schématu harmonii a jemnost.

Chladná šedá s příměsí modré

Tato šedá barva, oblíbená pro výzdobu městských bytů, se již mnoho let používá v klasickém i moderním prostředí a stále zůstává populární. Ideálními volbami jsou Gáza nebo Mělčina.

Teplá šedá s nádechem hnědé nebo žluté

Použití teplé šedé s nádechem umbry nebo přírodní zemité barvy bylo vždy vhodnou volbou pro interiéry. Starodávné použití bílé barvy tónované sazemi a okrem pro vytvoření příjemné, teplé neutrální barvy bylo základem interiérových dekorací již od georgiánských dob a zůstává nejoblíbenější volbou šedé barvy i dnes.

Pro teplé šedé schéma zvolte portlandský kámen nebo jeho deriváty. Tyto odstíny jsou složeny z komplexní směsi různých pigmentů, takže jsou ideální, když jsou v místnosti použity jiné, výraznější barvy. Pro méně teplou variantu zvolte alternativně odstín Flint.

Neutrální šedá

Tyto neutrální odstíny šedé barvy, které se často vyskytují v historických objektech, jsou odvozeny z přírodních materiálů. Tyto kamenné barvy jsou založeny na směsi černých a bílých pigmentů, do kterých se přidávají další drobné barvy, které dodávají nuance, a vytvářejí tak dokonalou rovnováhu mezi teplým a chladným světlem v mnoha různých světelných podmínkách. Chcete-li šedé barvě dodat teplý podtón, zvolte barvu Fescue.

Tmavě šedá

Použití tmavě šedé barvy v menších místnostech může vytvořit pocit intimity a obklopující atmosféry. Pokud je v místnosti málo přirozeného světla. Chcete-li dosáhnout uklidňujícího a sofistikovaného dojmu, zvažte sytě šedou barvu, jako je "Vulcan", která je ve své podstatě výrazná, charismatická, uhelně šedá se zachovanou trochou tepla. Vulcan" nabízí sofistikovanost a odvahu uhlově šedé, ale má dokonalou rovnováhu středních tónů, takže nikdy nezpůsobí, že by prostor působil chladně nebo stroze.